سفارش تبلیغ
بستۀ پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هاست ایران
بارالها! دوستی ات را محبوب ترین چیزها برایم قرار ده، ترس از خودت را ترس آورترین چیزها نزدم قرار ده وبا شوق به دیدارت، نیازهای دنیایی را از من بِبُر . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
کل بازدیدها:----190127---
بازدید امروز: ----13-----
بازدید دیروز: ----32-----
دانشجویان مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

 

نویسنده: علی
شنبه 87/5/19 ساعت 10:0 صبح

با سلام و تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد اهل بیت نبوت به همه دوستان و عزیزان در ادامه،کلیاتی از آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به علاقمندان خصوصاً دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده تقدیم وارائه میگردد. آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد (بخش دوم)
«فصل پنجم» : «طول دوره ، مرخصی تحصیلی و انصراف از تحصیل»

ماده 9 : طول دوره مدتی است که دانشجویان باید دروس تعیین شده در این دوره را با پایان نامه بر اساس مقررات مربوط به اتمام برساند.طول دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 2 سال یا 4 ترم است.
تبصره 1: ‍‍‍‌‌‌‍‍‌‌‌‌‍‍‍ کمیته تحصیلات تکمیلی می تواند در صورت لزوم و حسب مورد یک و حداکثر تا دو نیمسال تحصیلی به طول مدت تحصیلی دانشجو اضافه نماید .

تبصره 2 :چنانچه مؤسسه تنواند حداقل واحدهای درسی را در یک نیمسال تحصیلی ارائه کند به نسبت کسر واحدهای ارائه شده به طول دوره دانشجو افزوده می شود . در هر صورت مدت تحصیل نباید از سه سال تجاوز کند .

ماده 10 : دانشجوی دوره کارشناسی ارشد می تواند حداکثر برای یک نیمسال تحصیلی با کسب موافقت دانشگاه از مرخصی تحصیلی استفاده کند .

تبصره 1 :مدت مرخصی تحصیلی جزء سنوات تحصیلی دانشجو محسوب می شود .

تبصره 2 : درخواست مرخصی تحصیلی باید قبل از شروع نام نویسی در هر نیمسال تحصیلی به مؤسسه مربوط تسلیم و موافقت آن مؤسسه کسب گردد . موافقت مؤسسه با مرخصی تحصیلی دانشجو با توجه وضعیت تحصیلی وی صورت می گیرد و منوط به این است که ادامه تحصیل دانشجو از آن به بعد با مشکل مواجه نشود .

تبصره 3: در صورتی که دانشجو بدون کسب موافقت مؤسسه حتی برای یک نیمسال ، ترک تحصیل نماید از ادامه تخصیل محروم می شود .

ماده 11 :دانشجو می تواند به هر دلیل ، از تخصیل اعلام انصراف نماید . در این صورت باید درخواست خود را مبنی بر انصراف به مؤسسه تسلیم نماید . چنانچه دانشجو بعد از یک ماه درخواست خودرا پس نگیرد ، آن مؤسسه نسبت به صدور گواهی انصراف اقدام می نماید .

تبصره : دانشجوی انصرافی یا اخراجی موظف است به تعهداتی که سپرده است عمل نماید . به هر حال صدور هرگونه گواهینامه و تسلیم ریزنمرات و دریافت مجوز شرکت مجدد در آزمون ورودی منوط به تسویه حساب دانشجو با مؤسسه ذیربط است .

 

«فصل ششم»

«ارزشیابی»

ماده 12 :حداقل نمره قبولی در هر درس اعم از دروس دوره و دروس جبرانی در دوره کارشناسی ارشد 12 است .

تبصره 1 :اگر نمره دانشجو در یک درس انتخابی کمتر از 12 باشد ، می تواند با موافقت استاد راهنما به جای آن درس ، درس دیگری را انتخاب نماید .

تبصره 2 :در مواردی که ارزشیابی دانشجو در یک درس موکول به فعالیتهایی باشد که با تشخیص استاد مربوط انجام آن در طول یک نیمسال تخصیلی ممکن نیست ، ادامه تحصیل دانشجو در آن درس ناتمام محسوب می شود . در این صورت باید نمره دانشجو در این دری حداکثر تا پایان نیمسال تحصیلی بعد توسط استاد ذی ربط به نمره قطعی تبدیل و در کارنامه وی ثبت شود .

ماده 13 : میانگین نمرات دروس دانشجو در دوره کارشناسی ارشد در هر نیمسال تحصیلی نباید از 14 کمتر باشد . اگر میانگین نمرات دانشجو در دو نیمسال تحصیلی کمتر از 14 باشد ، آن دانشجو از ادامه تخصیل محروم می شود .

تبصره : نمره دروس پیش نیاز یا جبرانی در کارنامه دانشجو جداگانه ثبت می شود و در احتساب میانگین نمرات نیمسال و میانگین کل نمرات دانشجو مؤثر نمی باشد .

ماده 14 :میانگین کل نمرات دانشجو در پایان دوره نباید از 14 کمتر باشد . در غیر این صورت فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد شناخته نمی شود .

تبصره 1 :دانشجویی که پس از گذراندن کلیه واحدهای درسی دوره ، میانگین کل نمرات او از 14 کمتر باشد ، در صورتی که حداکثر مدت مجاز تحصیل وی به پایان نرسیده باشد می تواند تا 16  واحد از دروسی را که در آنها نمره کمتر از 14 گرفته است ، فقط در یک نیمسال تحصیلی تکرار کند در صورت جبران کمبود میانگین کل ، فارغ التحصیل شود .

تبصره 2:به دانشجویی که نتواند میانگین کل نمرات خود را به حدنصاب 14 برساند ، در صورتیکه میانگین نمران او 12 یا بیشتر باشد ، با رعایت ماده 13 به شرط گذراندن پایان نامه مدرک معادل کارشناسی ارشد در رشته مربوطه داده خواهد شد .

موفق و موید باشید.


    نظرات دیگران ( )

 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • مهلت برای ویرایش اطلاعات آرمون ارشد89
  خبرهای جدید از دانشکده مدیریت
  اطلاعیه های مهم برای دانشجویان مقطع کارشناسی
  اعلام زمان انتخاب واحد(تقویم تحصیلی 88-89 نیمسال اول)
  گرامیباد چهارمین سالگرد آغاز فعالیت انجمن
  اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد سراسری88 -خبر تکمیلی
  قابل توجه داوطلبان کنکور ارشد 1389- مهم
  سال اصلاح الگوی مصرف و مسابقه ویژه انجمن
  [عناوین آرشیوشده]

 •  RSS 

 • خانه

 • ارتباط با من
 • درباره من

 • پارسی بلاگ
 • درباره من

 • لوگوی وبلاگ

 • پیوندهای روزانه

 • فهرست موضوعی یادداشت ها

 • مطالب بایگانی شده

 • لوگوی دوستان من

 • اوقات شرعی

 • اشتراک در وبلاگ

 •